Jól felkavarodott az állóvíz iskolánk körül. Nincs olyan nap, hogy valamilyen hír fel ne röppenne iskolánk jövőjét illetően.
Több mint 700 gyerek és 80 dolgozó néz bizonytalansággal a jövőbe.
Ez a bizonytalanság a legrosszabb.
Tény, hogy országosan most a szakiskolai képzés kap nagy támogatást, az Európai Unióból rengeteg pénz áramlik be az ipari képzésre. Jelenlegi igazgatónk nem elkötelezettje az ipari képzésnek.
Tény, hogy az iskola gazdaságtalanul működik. Amellett, hogy a szakképzés mindenhol többe kerül, mint a gimnáziumi képzés, lehetett és kellett volna ezt az iskolát is ésszerűbben működtetni. A mostani helyzet tarthatatlan, a jelenlegi iskolavezetés nem tud megfelelni az elvárásoknak.
Tény, hogy a város igyekszik megszabadulni ettől a "pénznyelő" intézménytől, nem is gondolkodik helyi megoldáson, csak azt látja, hogy sokba vagyunk.
Tény, hogy ha a megyéhez kerülünk, függetleníthetjük magunkat az Orosházán dúló politikai viharoktól.
Tény, hogy azok az iskolák, amelyeket a Harrukkern már átvett, a bezárás előtt álltak, s most szakképzés folyik bennük.
Butaság azt terjeszteni, hogy az iskolát bezárják, hogy a Mezgé megszűnik. Ezt azok akarják mindenkivel elhitetni, akiknek a jelenlegi helyzet ideális, a zavarosban elhalászgatnak, úgy van munkájuk, hogy arra a fajta képzésre, amelyet ők folytatnak, nincs meg a kereslet.
Azok riogatnak pusztulással és leépüléssel, akiknek inog a székük és a pozíciójuk az intézményben.
Persze azt sem szabad elhallgatnunk, hogy az átszervezés és a struktúraváltás mindig áldozatokkal jár. Dolgozókat bocsátanak el, bizonyos szakmák képzése itt helyben megszűnik, nagy valószínűséggel a város igényeinek megfelelően elsősorban a vasas szakmák képzésének lesz létjogosultsága az orosházi tagintézményben.
De még semmi nincs eldöntve. A törvény értelmében március végéig kell a képviselőtestületnek meghoznia a döntést a megyének való átadásról, hogy az ebben az évben meg is valósulhasson.
Nincs szükségünk ijesztgetésre, fenyegetésekre, hisztériakeltésre.
Elegünk van abból a sok hányattatásból, ami az elmúlt 5-6 évben zajlik körülöttünk. Stabilitást szeretnénk! Nagy Gábor igazgatóhelyettes nyugdíjba vonulása óta nem volt két egymást követő évünk, amikor ugyanannak a vezetőgárdának az irányításával dolgozhattunk volna. Ahány vezetőség, annyi vezetői stílus, annyi haladási irány. Ez az állandó változás felőrli minden energiánkat.
Elegünk van abból, hogy a politika beleavatkozik az oktatásba. Szeretnénk, ha végre a szakértelem, a pedagógiai hozzáértés, a jó értelemben vett, az intézménynek előnyöket teremtő menedszer-szemlélet volna az egyetlen mérce az iskolavezetés megválasztásánál, nem pedig, hogy kit melyik párt támogat, melyik jelöltnek milyen a színe.
Sajnáljuk, hogy az iskolánk sorsát is az elvakult politikai csatározások bélyegezték meg.
Fotó: Varju József
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése